Önértékelési problémák, az elutasítástól való félelem, pszichés szorongás: csak néhány, a randiappok által potenciálisan kiváltott negatív hatás közül. Az online randizás manapság teljes mértékben elfogadott formája az emberi kapcsolatteremtésnek, de a kényelme mellett fontos szót ejtenünk a hátrányairól is. Mik ezek pontosan és mit tehetünk, hogy elkerüljük a buktatókat? Olvasd el a szakértő tanácsait!
“A randiappok rendkívül hasznosak lehetnek, ha megfelelően használjuk őket, de gyakran negatív hatással is bírhatnak a felhasználó mentális egészségére, ha nincsenek megfelelően monitozva és szabályozva. Ezért mindenképp ismerd meg a lehetséges buktatókat, mielőtt nagyon belemerülsz a ’húzogatásba’!” – int óvatosságra Husain Minawala, a Beyond Thoughts, a Counsellor, a Vastu Consultant, és a Sacred Geometry Expert alapítója a Femina.in cikkében.
De milyen negatív hatásokról is van szó és hogyan kerüljük el az online társkeresés buktatóit? Kattintsd végig a galériánkat a válaszokért!
Fotó: Unsplash
Az online társkeresés gyakori velejárója, hogy kinézetünkről hajlamosak vagyunk lesújtó véleményt kialakítani. Sokan úgy tekintenek a randioldalakra, mint valami érettségi tablóra, ahol a legjobb képünket kell megjeleníteni, és úgy hiszik, hogy a jelölés kizárólag fizikai vonzalom alapján lehetséges. Ez aztán odáig fajulhat, hogy túlzottan is kritikusan tekintünk saját testünkre és másokhoz hasonlítgatjuk magunkat.