Nem csak az a fontos, mit eszünk, hanem az is, hogyan végezzük azt. A precíz tálalás és a környezettudatos csomagolás kulcsfontosságú, hiszen ezzel a környezetnek és a lelkünknek is jót teszünk. A legtökéletesebb megoldások gyakran egyszerűek, letisztultak és sokoldalúak. A Kitchy Design pedig elöljáró abban, hogy elhozza Magyarországra a legnagyszerűbb márkákat, amelyektől művészetté válik az étel.
A gasztronómia szépsége
Buza Kriszta, a Kitchy Design alapítója régóta rajong a gasztronómiáért. Ügynökségi munkájának köszönhetően nem egy rendezvényen megfordult, de sokszor tapasztalta, hogy bár az ételek ötletesek, finomak voltak, a tálalás nem volt megfelelő, ami a catering rovására ment. Arról nem is beszélve, hogy egy-egy ilyen alkalommal mennyi felesleges hulladék keletkezik. A 2010-es évek közepén jártunk ekkor és már volt szó a környezettudatos csomagolás problémaköréről, de ekkor még inkább a BPA-mentes műanyag-termékek voltak elterjedtek – azok, amikről azóta egyébként kiderült, hogy a használatuknak szintén lehet káros mellékhatása.
2015-ben úgy gondolta, egy kicsit, azaz kichy-t ő is tudna tenni azért, hogy megmutassa, van más út a tálalásban. Ezért megalapította a Kitchy Design-t, ami teljes valójában egy 2017-es újraindulást követően működik.
Természetes megoldásokkal szebb lesz a világ
„A felelős gasztronómia felelős hozzáállással kezdődik.” – mondta egyszer egy interjúban, és ez illeszkedik ahhoz a gondolathoz, amit a magyar gasztroforradalom hajnalán a vendéglátóhelyek is igyekeztek követni. Szezonális és lokális alapanyagok hazai termelőktől, magyar szakemberek, a zöldségek, gyümölcsök kreatív felhasználása, zero waste konyhák – miért éppen a tálalóeszközök ne számítanának?
A hobbiként indult Kitchy Design hamar komoly fordulatot vett, hiszen a szakmában egyre több séf és étterem kezdte el megkeresni, látva a növekvő termékkínálatot.
A környezettudatos csomagolás és tálalás ugyanis nem luxus, ám nagyon sokat ad a vendégélményhez.
Persze közben folyamatosan járta a rendezvényeket, előadott, edukált, hiszen szerette volna, ha minél többen beszélnek a témáról. Ennek is köszönhető, hogy ma már például a tavaszi Gourmet Fesztivál hivatalos partnere is.
Környezettudatos csmagolás az élhetőbb jövőért
A Kitchy Design termékei között nagyon sok típus megtalálható.
A cukornádból készített termékek könnyűek, de erősek. Ellenállnak a víznek, hőnek és olajnak, sőt, akár mikróba és fagyasztóba is lehet őket tenni.
Nagyon jól bírják a hőt (azért sütőbe ne tedd őket), és ha már nincs rájuk szükség, mehetnek a komposztba, ahol 3 hónap alatt lebomlanak. A bambusz termékek is fenntarthatóak, ráadásul antibakteriálisak és erősek – a kettő kombinációját is előszeretettel alkalmazzák, például a Wasara márka. Szintén fenntartható a búzaszár, ami természetesen gluténmentes és bár egyszer használatos, a komposztban pikk-pakk visszakerül a körforgásba, akárcsak a fa és az abból készített sütőformák.
És hogy mik a legújabb trendek? A kávégyártás mellékterméke, a belső héj és az abból gyártott termosz már az egész világon ismert.
De a hőre formázható pálmalevél, valamint a krumplihéj, fű, alga és moszat csomagolástechnológiai alkalmazása is a legújabb innovációk között szerepel.
Az eredményt látva azonban nem marad bennünk kétség, hogy ez a jó irány, hiszen tapintásra és látványra is kifogástalanok ezek a termékek.
Főkép: Kitchy Design