Talán nem túl meglepő infó a szerkesztőségünkről, hogy legtöbbször az online térben találkozunk. A közös ötletelések persze nem száraz szakmai egyeztetésekből állnak, de a virtuális keretek között néha így is hiányzik a személyes kontakt. Ezért nemrég úgy döntöttünk, összeülünk, és együtt teszteljük a Körvonal kártyákat. Ez lett belőle – élménybeszámoló!
A Körvonal ötletgazdája Priger Inez, aki 2020-ban dobta piacra az első kártyakészletet. A márka rögtön pozitív fogadtatásban részesült, és azóta is töretlen a sikere.
Fotó: Priger Inez, fotós: Molnár Böbi
„A Körvonalra a kezdetek óta pozitív visszajelzések érkeznek. Olyan emberek is megnyílnak a kérdések hatására, akik korábban nem igazán osztottak meg személyes dolgokat magukról.” – meséli Inez, aki az első kártyakészlet után már három további játékkal is előrukkolt.
Az elmúlt két évben megjelent a Körvonal 2 új kérdésekkel, mely önálló kártyacsomagnak tekinthető, a gyerekeknek szóló Körvonal Mini, és az összeszokottabb társaságok számára ideális Ki az, aki kártyakészlet.
Kívül-belül friss és letisztult: így néz ki a Körvonal
Mielőtt belemennénk, milyen élmény a kártyák használata, meg kell említenünk a Körvonal megjelenését, ami az Erdélyi Zsuzsi grafikussal közös munka gyümölcse. A 80 lapból álló kártyacsomag ízléses, átgondolt, és már első ránézésre barátságos benyomást kelt, egyszerűen jól esik kézbe venni.
„A design fő szempontja az volt, hogy friss legyen, vidám és fiataloktól az idősekig mindenki észrevegye a polcon.
Egészen pontos elképzelésem szokott lenni az első perctől, hogy melyik terméknél mit szeretnék látni. Mindig megvan a fejemben, hogy éppen milyen dobozt és kártyákat szeretnék, milyen formákkal és milyen typóval. Nagy szerencsém, hogy Zsuzsival ezeknek a kivitelezése is könnyen zajlik.” – árulta el Inez a tervezésről.
Fotó: Körvonal
Egy este a Körvonallal – élménybeszámoló
A játék, ami inkább a kártyák által vezetett beszélgetésnek nevezhető, érdekes ívet írt le, ami tökéletesen mutatja, hogy működik a Körvonal. Egy-egy témán gyorsan áthaladtunk, majd egyre több olyan kérdés jött, aminél hosszasan lehorgonyzott a beszélgetés.
Így merültek fel életünk meghatározó emlékei, a női szerepeink kihívásai, az anyaság, a szüleinkhez fűződő viszonyunk, az álmaink és sok egyéb gondolat önmagunkról.
A kártyák egy idő után észrevétlenül háttérbe szorultak, és a Körvonal által megalapozott beszélgetés fokozatosan önálló életre kelt. Már nem tartottuk a kör sorrendjét, és egyre kötetlenebbül szóltunk hozzá a többiek kérdéseihez is.
És közben rájöttünk, hogy a Körvonal nem a „felelsz vagy mersz”, hanem egy szelíd társasjáték, ami nem kényszerít kitárulkozásra. A témafelvetései személyesek, de nem tolakodóak. Ha nem szeretnénk megválaszolni egy kérdést, passzolhatjuk az adott lapot és húzhatunk egy másikat. A kártyákat olyan társaságoknak ajánljuk, akik nyugodt, beszélgetős programra vágynak, és szeretnék jobban megismerni egymást. A Körvonal családi és baráti közösségben egyaránt működik, de egy kötetlenebb céges csapatépítőn is szuper játék lehet.
„Talán viccesen hangzik, de rengeteg sikertörténetet hallok, amit a mai napig alig hiszek el. A Körvonal párokat, barátokat hoz közelebb egymáshoz, 10 éve megszakadt anya-lánya kapcsolatot hozott helyre, de volt olyan is, hogy egy dadogós, zárkózott kislány hagyta abba a dadogást és lett sokkal nyitottabb a hatására. Nagyon sokan hálásak a játékért és én is az vagyok, hogy ennyi ember nyitott rá.” – fogalmaz Priger Inez.
Mi pedig értjük, miért szeretik olyan sokan a kártyakészletet. Nem verseny és nem stratégiai vetélkedő, nincs kőbe vésett szabály – a tét egyedül az, hogy sikerül-e beszélgetnünk egy jót. Nekünk sikerült, és kijelenthetjük: a Körvonallal nyertünk egy emlékezetes estét.
Főkép: Körvonal