Önértékelési problémák, az elutasítástól való félelem, pszichés szorongás: csak néhány, a randiappok által potenciálisan kiváltott negatív hatás közül. Az online randizás manapság teljes mértékben elfogadott formája az emberi kapcsolatteremtésnek, de a kényelme mellett fontos szót ejtenünk a hátrányairól is. Mik ezek pontosan és mit tehetünk, hogy elkerüljük a buktatókat? Olvasd el a szakértő tanácsait!
“A randiappok rendkívül hasznosak lehetnek, ha megfelelően használjuk őket, de gyakran negatív hatással is bírhatnak a felhasználó mentális egészségére, ha nincsenek megfelelően monitozva és szabályozva. Ezért mindenképp ismerd meg a lehetséges buktatókat, mielőtt nagyon belemerülsz a ’húzogatásba’!” – int óvatosságra Husain Minawala, a Beyond Thoughts, a Counsellor, a Vastu Consultant, és a Sacred Geometry Expert alapítója a Femina.in cikkében.
De milyen negatív hatásokról is van szó és hogyan kerüljük el az online társkeresés buktatóit? Kattintsd végig a galériánkat a válaszokért!
Fotó: Unsplash
Az elutasítás a társkereső alkalmazások természetes velejárója. Lehetetlen minden felhasználónak tetszeni. “Egyesek elkezdhetnek kételkedni önmagukban, és minden egyes nem-passzolást személyes sértésnek venni. A randiappok a profilokat értékelik, és ez hatással lehet az önbecsülésünkre, magabiztosságunkra, sőt a felhasználók mintegy árucikknek vagy egyenes húsvásáron is érezhetik magukat.” mondja Husain. Továbbá számos tanulmány kimutatta, hogy ha túl sokat lógunk az interneten, például a társkereső oldalakat böngészve, annak káros következményei lehetnek mentális egészségünkre.