Magányos, önző, elkényeztetett, aggódó: megannyi, az egykékre ragasztott címke, de van igazságtartalmuk? Társadalmi szinten szeretjük azt gondolni, az egykék élete maga a mennyország. Bár valóban nem kell a szobájukon vagy a játékaikon osztozniuk, és a magánszférájukat sem sérti meg senki, de személyiség- és viselkedésfejlődésük éppen annyira alapul ’egykeségükön’, mint testvérek esetén azok ’nem-egykeségén’. Döntsük meg hát az 5 leggyakoribb egyke mítoszt!
Az egykék élete felhőtlen, szivárványszínű, és csak az egyszarvújuk miatt kell fájjon a fejük. Felnőttkorukra pedig akaratosak és önzőek lesznek, és semmit nem tudnak megoldani egyedül. Gyakori sztereotípiák, de egyáltalán nem igazak, írja Gargi Khare a Femina In cikkében.
Miért alakultak ki ezek a közhelyek és mi ezzel szemben a valóság? A Femina cikke utánajárt: kattintsd végig a galériánkat a válaszokért!
Fotó: Unsplash
Ez egy elég összetett kijelentés, sokféle lehetséges megközelítéssel van.
Mindenki érezheti magát időnként magányosnak, és ezen nem feltétlenül változtat, ha emberek vesznek körül minket.
A Covid alatti bezárkózás idején például sokan borzasztó magányosnak érezték magukat, holott jellemzően a családjaink körében töltöttük ezt az időszakot. Nem egyszerű megérteni a különbséget egyedüllét és magányosság között. De mikor egy gyermek egyedül van, nem feltétlenül magányos. Másfelől persze az egykék is lehetnek magányosak olykor, mint bárki más.