Fehér Emese kétgyermekes családanya, diplomás közgazdász, hobbi rúdtáncos vállalkozó, aki ma valószínűleg Budapest egyik legizgalmasabb kilátással rendelkező rúdtánc termét vezeti. Szinte már alig lehet időpontot foglalni a 7/24 órában, automata rendszerben üzemelő stúdióba, ami a The Stage nevet viseli. A terem 2019-es indítása után Emese második – The Stage Lounge&Priveé – edzőterme is már az első szülinapját ünnepelte április 6-án. Ismerd meg a sztoriját!
Mit keresnek fürdőruhában rúdon és kötélen csimpaszkodó lányok az Astoria sarokház első emeleti ablakában?
Az Astoria villamosmegállójában sokszor látni a nagy fehér rácsos ablakokat firtató várakozókat és az sem ritka, hogy pirosnál állók szeme akad meg a rúdtánc iskolában éppen gyakorló légtornászokon. Fehér Emese 2019-ben nyitotta meg a The Stage stúdiót, amely egy teljesen automata rendszerben működő edzőterem, fotó- és persze elsődlegesen rúdtánc stúdió. Az óriási üvegfelület és a lábunk alatt lüktető város még különlegesebbé teszi ezt az edzőtermet, amelynek függönyét a szégyenlősebbek azért persze összehúzzák.
Fotó: The Stage stúdió
Ma már havonta több mint 200 edzést tartanak, itt készülnek a versenyekre a legjobb magyar légtornász és rúdtánc versenyzők, és már megnyílt Emese második terme is, egy újabb automata, vagyis bizonyos szempontból önjáró módon üzemelő, non-stop edzőterem.
Sokak szerint Emese ötlete – az automata edzőterem – a teljes „rúd stúdiós” üzleti modellt átalakította: nincs alkalmazott, nincs telefonos foglalási cécó, minden online, fenntartható módon működik.
Bankból a The Stage-re
“12 évet dolgoztam irodában, de a banki íróasztal mögött ülve úgy éreztem, ez nem az a karrier, amire kislány koromban vágytam. Szerettem volna valami olyannal foglalkozni, ami közelebb áll hozzám, talán jobban inspirál, és főleg, ami a sajátom. A gyerekek érkezésével természetszerűen előtérbe került a család, de megmaradt a tettvágy.”
„A stúdió kialakításakor a hobbim inspirált. Én is versenyeztem, belülről ismertem ezt a sportágat és így a „piaci igényeket” is. Az pedig, hogy pénzügyi és marketing tapasztalatom volt még inkább kihívássá tette, hogy fel tudok-e építeni egy sikeres saját vállalkozást. Ez inspiráló kihívás volt.” – mondta el Fehér Emese, a The Stage Budapest létrehozója.
Fotó: The Stage stúdió
Sok külföldi már az utazás előtt foglal a rúdtánc-időpontot
Az első igazi akadály az volt, hogy viszonylag gyorsan – 3 hónap alatt – kellett startra késznek lenniük, miután belevágtak a stúdió létrehozásába. „Azért volt ennyi időnk, mert a versenyszezonra meg akartuk nyitni a termet, hogy legyen mód már itt nálunk készülnie a versenyzőknek. Abból a szempontból szerencsém volt, hogy édesapám is vállalkozó, gyerekként sokszor láttam, hogy milyen sokat dolgozott, soha nem adta fel. Az Ő hitvallása az, hogy a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket, ezt jól megtanultam Tőle…” – emelte ki.
„Mint minden vállalkozásban, az első időszak nagyon kemény volt, nem is csak azért, mert rengeteget dolgoztunk, hanem azért is, mert az emberben mindig ott munkál a bizonytalanság. Jó irány-e mindez? Lesz-e rá kereslet? Nehéz volt türelmesen kivárni, de valójában megértettem a régi mondást, miszerint mindig kell egy kis idő, amíg egy vállalkozás beindul. Ma ott tartunk, hogy ebben a szegmensben a legismertebbek vagyunk.” – foglalta össze. Mint fogalmazott, úgy tűnik jó az irány, mert mára szinte minden pillanat foglalt és sok külföldi is kihasználja, hogy a belváros szívében könnyen elérhető a stúdió.
Fotó: The Stage stúdió
“Az egyik legnagyobb meglepetés az volt számomra, hogy a fővárosba látogató külföldiek közül is sokan vannak, akik eljönnek hozzánk edzeni. Betervezik a turista programok közé az edzést a Stage-ben” – hangsúlyozta Fehér Emese.
A rúdtánc sport és nem kizárólag bártáncosok világa
„Sokan először furcsán néznek, mikor elmondom mivel foglalkozom, vagy megtudják, hogy rúdtáncos vagyok én is. Ez valahol természetes, hiszen korábban a rúdtáncot a füstös sztriptíz bárok világával azonosította a közvélemény. Mára ez már csak egy idejét múlt súlyos sztereotípia.
„A világban több tízezren rúdtáncolnak, talán meglepő lehet, de olyan – vallási okokból konzervatívabb helyeken is -, mint például Dubaj vagy Malajzia. Magyarországon több, mint 4-500 igazolt versenyző van, köztük rengeteg gyerek.” – mutat rá a The Stage tulajdonosa.
Fotó: The Stage stúdió
A rúdtánc sportágban több stílus is létezik: művészi (art), exotic (ami valóban inkább az erotikus vonalat követi) és ultra pole (akrobatikus, nagyrészt férfiak uralta mezőny). A pole sportot képviselő nemzetközi szövetség most azért küzd, hogy olimpiai sportág lehessen, a jelenleg „megfigyelt” státusszal bíró sportág. A hazai szövetség itthon dinamikusan fejlődik, a kezdeti 4-5 egyesületből közel 40 lehet összesen az év végére. Folyamatos a hazai edzők és bírok képzése és a szakszövetségé válás a cél, hogy minél komplexebben fejlődjön a sport.
“Nagyon szeretem ezt a sportot és nagyon hálás vagyok a vendégeknek, akik a Stage-be jönnek edzeni, ők tettek engem vállalkozóvá. Jó érzés, hogy szeretik, amit kitaláltunk és amiért dolgozunk.”
„Mivel a vállalkozás most már egészen jól megy, úgy döntöttem szeretnék vissza is adni annak a közegnek, amitől már eddig is olyan sokat kaptam. Nagy öröm, hogy lehetőségünk nyílt együttműködni és támogatni Szántó Kira Amirát, aki Magyarország legeredményesebb rúd- és légtorna sportolója, világbajnoki második, Európa-bajnoki harmadik helyezett és nyolcszoros magyar bajnok” – tette hozzá Emese.
Főkép: The Stage stúdió