Feleség, édesanya, üzletasszony, igazi sportember és a korát meghazudtoló energiabomba. Ő Gyöngyösi Szilvia, azaz Sziszó. Olyan nő, akinek nem csak a munkássága, de a személyisége is inspiráló. Ismerd meg, miért tartjuk példaképnek!
Számos brand, egy az életéről szóló könyv, és sok új mozgásforma köthető a nevéhez. Több százan tanulnak tőle és nála, és még több embernek segített már a fogyásban és az egészséges életmódba lépésben. Sikerességének egyik megkoronázása, egy saját műsor egy TV-csatornán. Szeretné, ha minél több középkorú nő társa számára tudna segítséget nyújtani munkásságával.
Ezzel az interjúval pedig mi szeretnénk jobban bemutatni őt, Gyöngyösi Szilviát, megismerni, hogy mi is a titka, és miért olyan inspiráló bármelyik nő számára!
Mióta foglalkozol a sporttal? Mikor lett részese az életednek?
Fotó: Gyöngyösi Szilvia
Gyöngyösi Szilvia: „Gyerekkoromból jött a sport iránti szeretet, szenvedély. 17 éves koromig atletizáltam élsportolóként, de több térdműtéten is átestem, így végül a tánc mellett tettem le a voksomat. Ez egy elég nagy múltat ölelt fel nálam kb. 15 évig tartott, valamint oktató is voltam. A tanulmányaim is ebbe az irányba rendeződtek.
2011-ben döntöttem úgy, hogy más irányba indulok el. Akkoriban kezdtem látni, hogy a táncra járást, a táncot, mint sportot már nem a szülők döntik el, a kamaszok maguk döntenek arról, hogy akarnak e egyáltalán sportolni, ezzel csökkent a tánciskolák népszerűsége. Ekkor orientálódtam a fitnesz és annak irányzatai felé. De nem hagytam el a táncot, elsősorban a táncos-fitnesz irányzatok érdekeltek.”
Fantasztikus, mennyi energia árad belőled! Sportolsz, sportot oktatsz, gyermeket nevelsz és feleség is vagy. Miből meríted ezt a hatalmas energiát?
A kihívásfüggőségem, ami a háttérben munkálkodik nálam.
Gy. Sz.: „Jelenleg testépítő versenyre készülök, de ezelőtt a „program” előtt Spartan- versenyeken vettem részt. A többi időben pedig szabadtéri edzéseket szerveztem a vendégeimnek. Továbbá arra törekedtem, hogy nagyszínpadon tartsak csoportos órákat minél nagyobb közönségnek.
Mindig, mindig valamit kerestem, ami a sporttal kapcsolatos, de nem átlagos szinten van. Azon munkálkodtam, hogy többnek láttassam, amit csinálok. Próbálom a korosztályomat motiválni ezekkel a foglalkozásokkal.”
Fotó: Dunavölgyi Media Team
Feleségként és anyaként hogy tudod a karriered, vállalkozásod így építeni, összeegyeztetni?
Gy. Sz.: „2021 májusa óta benne vagyok a testépítésben. Úgy gondolom ezzel a legnehezebb az összeegyeztetés. Eddig minden mással könnyebb volt, de ez a sport, igazából életmód, és rengeteg időmet elveszi.
Komoly erőfeszítést jelent összeegyeztetni a családot, a munkát ezzel a „test-szépítészettel”, ami sokszor 6-7 órát is elvesz a mindennapjaimból.
„Erős logisztikát igényel a kaják elkészítése, gyermekeimért elmenni, edzésre járni. A családom maximálisan támogat. Ez abban nyilvánul meg versenyek előtt, hogy a gyermekeim elfogadták, hogy nem mindig tudok velük enni és hogy mást eszek, mint ők. Amikor tudták, hogy a finishben voltam, akkor nem otthon ettek már, ezzel könnyítve a számomra nehezebb időszakot. A férjem maximálisan támogat. Egyet kért csak tőlem, hogy az egészségemre vigyázzak.”
Az életed a sport és a tested formálásáról szól lényegében. Ha belenézel a tükörbe, mi jut eszedbe elsőre magadról?
Gy. Sz.: „Az a legnehezebb a testépítő sportban, hogy van magadról egy kép. Végig csináltam egy diétát 49 évesen, amivel lefogytam arra a testalkatra, ami számomra megfelelő volt. Majd elkezdtem versenyekre készülni. Az edzésekkel jobban izmosodtam, így a testem is formásabb, tónusosabb lett. Ezzel csak az volt számomra a baj, hogy mikor belenézek a tükörbe, nehezen tudom elengedni azt az alakot, amit akkor láttam.
Amikor ennyire kisportolttá válsz és eléred azt a szintet, ahol szép formás lesz az alakod, szinte fiatalokat megszégyenítően, nem tudod egy idő után felhőtlenül élvezni. Amit látok a tükörben, az szép, de az elégedetlenség gondolata mindig ott motoszkál a fejemben. Sokkal elégedettebb voltam, mikor „csak” visszafogytam.”
Amit viszont a testépítés során megtanultam és pluszt adott az életemben, hogy hogyan figyelj jobban önmagadra. A tükörben a legfurcsább látni nap, mint nap, hogy ötven felett hogyan változik át az arcod, hogyan alakulnak át a vonásaid.
Aktív résztvevője is vagy testépítő versenyeknek?
Fotó: Gyöngyösi Szilvia
Gy. Sz.: „Tavaly kettőn is indultam. Az NPC versenye volt az első októberben, ott lettem a Sport Lady 35+ kategóriában harmadik. Majd novemberben indultam a BioTech JustClear Nemzetközi versenyén, ahol 45+ kategóriában második lettem. Májusban lesz még versenyem, amelyre gőzerővel készülök a munka mellett. Ez a verseny után egy kis időre biztosan be fogom fejezni. Rengeteg csoportos órát és saját általam kifejlesztett óratípust tartok. Az idei évre nagyon sok a felkérés, próbálok ezekre fókuszálni, így a testépítéssel együtt már nem tudnám csinálni a kettőt.”
Több felvétel is van rólad, miközben csoportos edzéseket tartasz. Hogy van ennyi energiád és ekkora lendületed ezeken az órákon?
Gy. Sz.: „Megváltozok a színpadon. Nekem nagyon jót tesznek az emberek és hogy nekik tarthatok órát. Pont az emberek hatására képes vagyok nagyon fáradtan is kiállni a színpadra és magas intenzitással végig csinálni egy programot. Úgy gondolom, ez egy nagyon jó tulajdonságom. A résztvevők motiválni tudnak, de most úgy érzem kimerültem kicsit.”
Van olyan személy vagy személyek, akik inspirálnak? Van esetleg példaképed?
Gy. Sz.: „Képzeld, igaziból senki.”
Túl vagyok már azon a szakaszon, mikor másban keresem az inspirációt. Én magamat szeretem inspirálni.
„Önmagamhoz hasonlítottam magam mindig és fogom is. Sőt, ugyanezt próbálom elmondani a nálam fogyókúrázóknak, életmódváltóknak, hogy ha magukat nem tudják inspirálni, mástól nincs helytálló segítség.”
Nagyon sok mozgásforma és brand köthető a nevedhez. Ezeknek az ötletei hogyan születtek meg benned?
Fotó: Gyöngyösi Szilvia
Gy. Sz.: „Folyamatosan azt érzem, hogy kell valami új dolog. Próbálok kijönni az állandó, és ugyan olyan mozgásformákból. Most a trendi az alakformálós és a sajáttestsúlyos edzésforma, erre találtam ki a StepUp, step-pados mozgásformát. Ez a sport Amerikából származik, utána kerestem mi szükséges hozzá, hogyan lehetne Magyarországra is behozni, miért jó vagy jobb más mozgásformától. Maga a pad is különlegesebb hozzá, könnyebb vele dolgozni.
Lényeg, ami lényeg, hogy mindig kutakodok, keresem a különlegesebbnek számító mozgásokat. Egyébként most a StepUp-pal leszek nagyszínpadon, június negyedikén a Papp László Sportarénában, ahol Doktor Béres fogja a zenét szolgáltatni a mozgáshoz és a jó hangulathoz. Itt egy egyedülálló színpadi produkcióra készülünk, amilyet eddig még senki nem csinált.”
Nemrégiben írtál egy könyvet: Az ötven az új őrület címmel. Miről szól a tartalma?
Gy, Sz.: „Eldöntöttem, hogy mikor betöltöm az ötvenet, kiírom magamból a mögöttem álló ötven évet. Külön hangsúlyt fektettem a vállalkozásomra, annak az indulásaira, buktatóira. Leírtam, hogyan csináltam meg a saját táplálékkiegészítőmet, de benne vannak a magánéleti mélypontok és buktatók is, illetve a csúcspontok. Gyereknevelés, barátok, csalódások, tehát az eddigi életem kendőzetlenül. Mindegyik fejezetet úgy raktam össze, hogy a végén legyen valami tanulság.”
Szeretnék ezzel a könyvvel segíteni olyan nőknek, akik hasonló életkorban és esetleges válságban vannak, hogyan tudják megoldani a problémákat olvasva és átélve az én helyzetemet. A könyv végén van ötven tanácsom arra, hogyan éljünk.„
Fotó: Gyöngyösi Szilvia
Milyen terveid vannak a jövőre nézve?
Gy. Sz.: „A Life TV-n indult el a rovatom, a „Légy fitt Sziszóval” és ezt igyekszem nagyon jól csinálni. A Facebook csoportomban van egy állandó tévés rovat, ami szerintem és számomra nagyon nagy dolog. Minél több olyan megmozduláson szeretnék részt venni, ami erősíti a brandjeimet. Mindazt, amit a csoportos órák és a testépítés alkalmával elértem, szeretném kamatoztatni. Célom, hogy még nagyobbak legyünk és még többen csatlakozzanak hozzánk, a mi közösségeinkhez. A sport a mozgás és az egészséges életmód terén maximálisan adni szeretnék a negyven év fölötti nőknek.”
Főkép: Dunavölgyi Media Team