Akár etikai, fenntarthatósági vagy egészségügyi okokból döntöttél a növényi étrend követése mellett, megfelelő felkészültség és motiváció nélkül sajnos könnyen bele lehet bukni egy ekkora váltásba. Mint mindenben, most is fokozatosságot, apró lépéseket ajánljuk: hoztunk 6 tanácsot, amit követve neked is könnyebb és tartósabb lehet az étrend változtatás!
A növényi étrend követése bizony embert próbáló feladat lehet, ha korábban sok állati eredetű terméket fogyasztottunk. Épp ezért a legfontosabb, hogy legyünk magunkkal türelmesek, figyeljünk a testünk jelzéseire és ne tekintsünk rá kudarcként, ha mégsem sikerülne a váltás. Bár hisszük, hogy környezetünk védelme és bolygónk támogatása közös felelősségünk, erre számtalan egyéb mód is létezik a növényi táplálkozás mellett.
Mindenki vegán, aki növényi étrendet követ?
Gyakran hívunk vegánnak mindenkit, aki növényi táplálkozást folytat, a vegán életmód ugyanakkor magába foglalja az állatbarát választásokat többek között a kozmetikumok és a divatcikkek terén is.
Miután megtudtuk, hogy bár minden vegán növényi étrendet folytat, de nem minden növényi étrenden lévő ember vegán, haladjunk tovább a növényi táplálkozáshoz vezető úton és lássuk, mi az a 6 lépés, amivel motivált maradhatsz és elkerülheted a gyakori buktatókat. Kattintsd értük végig a galériánkat!
Az egészséged nem játék, és egy ekkora változás megterhelheti a szervezeted, ezért mielőtt átállsz a növényi étrendre, menj el egy nagyobb vérvételre és nézesd meg, hogy van-e esetleg valamilyen tápanyag, vagy vitamin hiányod/többleted, amire érdemes odafigyelned. A vizsgálatot ismételd meg 6-12 hónap múlva! Így leellenőrizheted, hogy okozott-e bármilyen egészségügyi problémát a növényi étrend követése nálad, mire érdemes extrán odafigyelned.