Mennyei csemege, ami kiváló ásványi anyag forrás, tele van antioxidánssal, antibakteriális, gombaellenes és sejtmegújító tulajdonságokkal rendelkezik. Ráadásul isteni desszertek alapanyaga! Ez bizony a pisztácia: ismerd meg, milyen pozitív élettani hatásai vannak, ha esetleg kellene még pár ok, hogy miért építsd be az étrendedbe.
Az augusztustól októberig szüretelt csonthéjas gyümölcs az arabok révén került be Európába és kezdte meg azóta is töretlen hódító útját. Számtalan egészségügyi előnnyel jár a fogyasztása. Többek között csökkenti a vér rossz koleszterinszintjét, hiszen nagy mennyiségben tartalmaz telítetlen zsírsavakat, antioxidánsai révén javítja a látást és mérsékli a szív és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.
Fontos a mérték, ha a pisztácia a kedvencünk
Viszont, mint minden csonthéjas, a pisztácia is kiválthat allergiás reakciót, ezért ha csak most ismerkedünk vele, legyünk óvatosak! És bár tudjuk, mennyire nehéz megállni, hogy több marokkal elfogyasszunk belőle egy ültő helyünkben, a jótékony hatásainak kiélvezéséhez elég naponta pár szemet fogyasztanunk csak, aminek a borsos árát látva is örülhetünk.
Fotó: Pexels
Ha többet szeretnél tudni a pisztácia fogyasztásának előnyeiről, a benne található ásványi anyagokról és arról, milyen betegségek tüneteinek enyhítésében vagy épp megelőzésében segíthet ez az apró, zöld mag, olvass tovább! A cikkben egy szuper pisztáciás receptet is találsz!
Te hogy szereted a legjobban a pisztáciát?
Főkép: Pexels