Aki ülőmunkát végez vagy tanuló, akár napja 40-50 százalékát is asztalhoz kötve tölti. Az így kialakuló mellékhatások ellensúlyozásához holisztikus szemlélet szükséges. Ha te is sokat ülsz és szeretnéd megelőzni a bajt, vagy már esetleg kialakult a helytelen testtartás, esetleg hátfájdalmak, olvass tovább. Segítek néhány tévhitet ledönteni ezzel kapcsolatban, hogy tisztán lásd, mit és mit nem érdemes tenned ahhoz, hogy enyhítsd vagy akár megelőzd a hátfájdalmak kialakulását.
A hátfájdalmak a te mindennapjaidat is megkeresítik? Kattintsd végig a galériát és tudd meg, a gyakori tévhitekkel szemben mi okozhatja valójában és hogyan enyhítheted hatékonyan!
Ez az állítás több sebből vérzik. Egyrészt túl általános. Az esetek többségében például bizonyos gerincstabilizáló mélyizmok túlműködnek, a nyakizmok, a vállöv területe feszesek, ilyen esetben ezeket lazítani szükséges. Más izmok valóban lehetnek inaktívak (pl. a lapocka stabilizálásáért felelős izmok, de akár inaktív farizmok is okozhatnak derékfájdalmat), amelyek szintén befolyásolják a testtartást és negatív hatással vannak a gerinc görbületeinek alakulására is. Ha pedig a gerinc struktúrájában elindul egy változás, legyen szó az előretolt fejtartás vagy a felsőháti gerincszakasz mobilitásának csökkenése által előidézett strukturális változásról, már csak idő kérdése, hogy mikor jelzi ezt a test.