A gyermekeid még gondtalanul élvezik a szünidőt, de téged már stresszel a sulikezdés? Megértjük. Az új tanév kezdete előtt sok szülő fejében motoszkálnak kérdések, például hogy kisebb gyerekeknél hogyan zajlik majd az óvodai beszoktatás, nagyobbaknál pedig a tanulási nehézségek az albérlet keresése okozhat fejtörést. Összegyűjtöttünk néhány hasznos cikket, hogy könnyebb legyen a visszarázódás a suliba és kapkodás nélkül indítsa gyermeked (és te is) a tanévet!
1. Ezt teheted, hogy ne legyen mobilfüggő a gyerek
Fotó: Shutterstock
A mai gyerekek már nem feltétlenül érik be azzal, hogy egész nap a Barbie babájukkal vagy legóikkal játszanak. Sokkal izgalmasabb számukra a sok elektronikus kütyü, de sem az agyuk, sem a szemük nincsen felkészülve az ezekből érkező ingereknek a befogadására. Mutatjuk mire figyelj, hogy ne legyen mobilfüggő a gyerek!
2. Egészséges tízórai és uzsonna ötletek az iskolába Dénes Dórától
Fotó: Dénes Dóra
Hamarosan kezdődik a tanév, ami azt is jelenti, hogy ideje nem csak a napi menüre gondolni, hanem arra is, hogy mi lesz a lurkók (és a mi magunk számára is) az egészséges tízórai vagy uzsonna. Egy kis tervezéssel és kreativitással kevesebb munka lesz, mint gondolnád – tippjeivel ez alkalommal Dénes Dóra, az Édespofa blog szerzője segít nekünk.
3. 5 dolog, amire mindenképp figyelj oda albérlet keresés közben
Fotó: Shutterstock
Frissen felvett egyetemisták, lelkes pályakezdők, munkahelyet váltók, növekvő családok – és hogy mi a közös bennük? Az augusztus-szeptember számukra egyet jelent az albérlet keresés minden bajával és bájával, hiszen ebben az időszakban indul be a lakáspiac igazán. Összeszedtünk néhány hasznos tanácsot az albérlet keresőknek, legyenek akár újoncok, vagy régi motorosok a bérlők táborában.
4. 16 nevelési tanács, hogyan szeressük jól gyermekünket
Fotó: Shutterstock
Rengeteg nevelési stílus létezik, és egyik sem hagy minket követendő nevelési tanács nélkül. Sokat segíthetnek ezek, ha arra keressük a választ, hogyan neveljük fel helyesen gyermekünket. Most azonban fókuszáljunk kedvenc szabályainkra, melyek segítenek igazán szeretni a csemeténket!
5. 4+1 takarítási tipp ahhoz, hogy a gyerekszoba is kész legyen a sulikezdés előtt
Fotó: Dyson Magyarország
Nyakunkon az iskolakezdés – ez pedig jó alkalom arra, hogy a gyerekszoba is egy alapos mélytakarítást kapjon. A rendezett, tiszta környezetben a tanulás is jobban fog menni. A takarításba természetesen csemeténket is bevonhatjuk, életkorának megfelelő módon – így ő is motiváltabbá válhat a végeredményként megszülető tisztaság és rend megőrzésében.
NÉZD MEG A TAKARÍTÁS TIPPEKET!
6. Az első búcsú a szülőktől – így lehet könnyebb az óvodai beszoktatás
Fotó: Shutterstock
Minden szülő életében eljön az a pillanat, amikor el kell engednie gyermeke kezét az óvodai beszoktatáskor. Kelemen Annamária pszichológussal arról beszélgettünk, hogyan tehetjük könnyebbé a gyermeknek és nekünk szülőknek is ezt a nehéznek vélt időszakot.
7. Stresszes a sulikezdés? Így tedd könnyűvé!
Fotó: Shutterstock
Szeptember első napjai a legtöbb gyerekes családban feszültséggel teliek. Azért, hogy könnyebb legyen átvészelni a sulikezdés időszakát, összegyűjtöttük nektek az 5 legfontosabb tippet és témát, amivel könnyebb lehet a visszarázódás a suliba.
8. Ilyen hatással van a túlféltő szülő a gyermekkori önbizalomra – Kirschner Petra pszichológussal beszélgettünk
Fotó: Shutterstock
Túlféltő szülő, helikopterszülő, borostyánszülő. Mind ismerjük a kifejezéseket, de vajon magunkon észrevennénk a jeleit? Hol húzhatjuk meg a határait és egyáltalán miért baj az, ha túlféltjük a gyermekünket? Kirschner Petra pszichológus most azt is megválaszolja, hogyan javítsunk a helyzeten, ha beleestünk ebbe a csapdába, és mit tehetünk, ha minket féltettek túl a szüleink.
9. Szarkasztikus a tini gyereked? Nyugi, ez az intelligencia jele!
Fotó: Shutterstock
A kisgyerekeknek a szarkazmus még nem érthető, de mire elérik a tinédzserkort, ez lesz az alapvető üzemmódjuk. Érthető, ha időnként az őrületbe kerget, de lássuk, mit mond a tudomány a fanyar megjegyzések mögött álló mentális akrobatikáról.
10. Tanulási nehézségek: mi tegyek, ha a gyerekem is küzd velük?
Fotó: Shutterstock
A Covid évei nem feltétlenül tettek jót a diákok többségének. Az otthoni tanulás, a kevesebb tanári kontroll hatására még azoknál is előjöttek tanulási nehézségek, akiknél korábban flottul ment minden. A megszokott iskolai közeg és a barátok hiánya is nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy a diákok elveszítsék érdeklődésüket a tanulás iránt.
Főkép: Shutterstock