Nem mindenki veleszületett módon ügyes a társas kapcsolatokban, az interakciók beindításában. Míg a felnőttek csak-csak megküzdenek ezekkel a nehéz helyzetekkel, a kiskorúakkal már más a helyzet. Szülőként bizony szörnyű látni, ahogy a gyermekünk szenved bizonyos társasági helyzetekben és küzd azért, hogy barátokat szerezzen. A szociális kapcsolatok és a barátságok létfontosságúak az önbecsüléshez, a barátkozás pedig igenis gyakorlást igényel, hiszen nincsenek mindenkire érvényes praktikák arra, hogyan kell jól csinálni. Összeszedtünk pár tippet, hogy a barátkozás gyermekkorban a te lurkódnak is könnyebben menjen.
Ha a barátkozás gyermekkorban a te csemetédnél is nehézkesen megy, kattintsd végig a galériánkat: a Femina In cikkét szemlézve összeszedtünk 6 tippet, amivel könnyebé teheted a szocializálódást gyereked számára.
A szociális készségek kialakításában segíthet, ha a barátkozás gyermekkorban elsőként olyan közösségben alakulhat ki, ahol csemetéd hasonló érdeklődésű társakra lel. Ez lehet egy sportklub, ahol a gyerek a kedvenc mozgásformáját űzi, egy zeneiskola, ahol egy érdekesnek tűnő hangszeren tanulhat, vagy bármilyen más rokonszenves egyesület.
Optimális esetben a gyermek így nagy valószínűséggel jól ki is jön majd az ottani társaival. Persze fontos, hogy különböző érdeklődési körű emberekkel is tudjon majd vegyülni, de érdemes hasonló érdeklődésű gyerekekkel kezdeni a szocializációt.